Mają tam wszystko

Mają tam wszystko. Mają lekarstwo na każdą Twoją chorobę. Mają odpowiedź na każdą Twoją potrzebę. Zaspokoją ją (a przynajmniej Tobie tak się będzie wydawało), sprawią że poczujesz się lepiej, dadzą Ci złudne poczucie szczęścia, a Ty się nim zadowolisz, bo nie wierzysz w siebie na tyle by chcieć czegoś więcej.

Seriale o grupie przyjaciół i ich miłosnych rozterkach (HIMYM, 90210, Gossip Girl), seriale o indywidualistach, którzy odnoszą sukcesy w jakiejś kwestii, jak rozwikłanie spraw kryminalnych (Monk), medycyna (House), czy życie erotyczne (Californication). Dla miłośników sci-fi serie o ludziach z nadprzyrodzonymi zdolnościami (Heroes, 4400, Touch), dla lubiących rozgryzanie ludzkich zachowań – Mentalista, Magia kłamstwa. Zapewniam, każdy mógłby znaleźć dla siebie serial, co najmniej jeden. Mają coś dla każdego z nas. My mamy tylko jak te owieczki siedzieć i patrzeć. Rano wstać, iść do pracy. Po południu oczy w TV, obejrzyj sobie owieczko serial, potem drugi, potem idź spać. A Rano znowu – do roboty, potem konsumuj, w nocy śpij (nie za długo) i znów do pracy. I tylko nie myśl za dużo! My to robimy za Ciebie.

Oglądasz te seriale, idealne postacie z wyraźnie zarysowanymi wadami, które czynią ich tylko bardziej uroczymi, i coraz bardziej się frustrujesz, bo życie takie nie jest. W życiu nie znajdziesz takich przyjaciół jak tam, Twoi przyjaciele mają wkurzające wady. Nie jesteś bohaterem, nie wiedziesz filmowego życia, jesteś szarym człowieczkiem mieszkającym w swoim szarym domu, a rano musisz wstać do swojej szarej pracy, za którą płacą Ci szarymi pieniędzmi.

P.W.

One thought on “Mają tam wszystko

  1. brykizameryki pisze:

    Dobrze się czyta. Zapraszam do nas

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: